Bartłomiej Kotschedoff 

6,9
7 279 ocen gry aktorskiej
Bartłomiej Kotschedoff
polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny urodzony 4 listopada 1987 roku.
 
Wczesne lata
Bartłomiej Kotschedoff urodził się 4 listopada 1987 roku w Stargardzie. Przez pewien czas na wczesnym etapie swojego życia mieszkał wraz z rodziną we Włoszech. Po zdaniu matury oraz egzaminów wstępnych na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie rozpoczął kształcenie na wydziale aktorskim. Ukończył go po ośmiu latach nauki w 2014 roku.

Historia kariery
Na małym ekranie zadebiutował już w 2009 roku, a więc jeszcze w trakcie studiów. Wystąpił wówczas w trzecioplanowej roli w serialu "Majka". Pierwszy kontakt z kamerą szybko rozpoczął romans z niewielkimi rolami w polskich produkcjach telewizyjnych. W następnych latach mogliśmy oglądać aktora także w "Szpilkach na Giewoncie", "Na dobre i na złe", "Julii" czy "O mnie się nie martw". 

Rok 2014 był dla Kotschedoffa rokiem debiutu w filmie fabularnym. W niewielkich rolach pojawił się wówczas w produkcjach "Letnie przesilenie" Michała Rogalskiego i "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego. Rok później pojawił się w filmie "Historia Roja", w którym wcielił się w postać oficera Tadeusza "Kota" Skoczylasa, a także w filmie "W spirali" Konrada Aksinowicza. Jeszcze w kolejnym roku w filmie oraz serialu "Bodo" wcielił się w Adolfa Dymszę, aktora kabaretowego i teatralnego, a przy tym najwybitniejszego polskiego komika pierwszej połowy XX wieku.

Przełomem dla Kotschedoffa okazał się proces twórczy "Ataku paniki" Pawła Maślony.  Kotschedoff pracował nad filmem od wczesnych etapów pre-produkcyjnych, wspierając reżysera jako współautor scenariusza. Aktor w pisanym częściowo przez siebie filmie odegrał też rolę Miłosza - po premierze film Maślony chwalony był jako jedna z najlepszych polskich komedii XXI wieku, a zachwyty widzów i krytyków koncentrowały się przede wszystkim na precyzji i humorystycznej lekkości scenariusza. 

Pokłosiem pracy nad "Atakiem paniki" okazały się poważniejsze role w późniejszych latach. Kotschedoffa mogliśmy oglądać później w filmach "Zabawa zabawa" Kingi Dębskiej, "Sługi wojny" Mariusza Gawrysia oraz "Mowa ptaków" Xawerego Żuławskiego, a także serialu "Wataha". Wcielał się także w postaci historyczne. W filmie "Doppelgänger. Sobowtór" wcielił się w księdza Jerzego Popiełuszkę, a w "Bo we mnie jest seks" odegrał Ryszarda Molskiego. W kolejnych latach częściej pokazywał się w produkcjach streamingowych, na czele z "W lesie dziś nie zaśnie nikt", "Brokatem" oraz "Bokserem". Odegrał także głównego męskiego bohatera "Odwilży", występując w każdym odcinku obu sezonów produkcji Max. 

Najważniejsze role
Do najważniejszych ról Bartłomieja Kotschedoffa zaliczyć można:
• Miłosz w filmie "Atak Paniki" z Arturem Żmijewskim i Magdaleną Popławską
• Ryszard Molski w filmie "Bo we mnie jest seks" z Marią Dębską i Leszkiem Lichotą
• Bogdan w serialu "Brokat" z Magdaleną Popławską i Wiktorią Filus
• Krzysztof Trepa w serialu "Odwilż" z Katarzyną Wajdą i Andrzejem Grabowskim

Więcej filmów z udziałem Bartłomieja Kotschedoffa znajdziecie klikając w link TUTAJ.

Nagrody i wyróżnienia 
Bartłomiej Kotschedoff jest wciąż na początku swojej drogi do najważniejszych nagród polskiego świata filmowego. Nie oznacza to jednak wcale, że jest ubogi w nominacje. W 2016 i 2018 roku został nagrodzony za odkrycie aktorskie w filmach (kolejno) "Zadanie elementarne" oraz "Atak paniki". W 2022 roku został wybrany także do polskich anty-nagród, węży. Nominowano go wówczas w dwóch kategoriach za rolę w filmie "Bo we mnie jest seks". 

Pełną listę nagród i wyróżnień, które zdobył Bartłomiej Kotschedoff, możecie znaleźć klikając TUTAJ.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 listopada 1987

miejsce urodzenia: Stargard Szczeciński (obecnie Stargard), Polska

wzrost: 185 cm

W 2014 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Polska).
W 2018 roku wystąpił w kampanii społecznej Fundacji Przytul Psa pt. "Mafia dla psa" (wraz z Piotrem Cyrwusem, Michałem Czarneckim, Marcinem Sztabińskim, Bartłomiejem Firletem, Wojciechem Sadzikiem i Piotrem Pacakiem).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie wiem kiedy ostatnio oglądałam tak autentyczną postać. Patrzę na Trepę i wierzę, że taki typ chodzi gdzieś po świecie. Zawsze kiedy mogłam to sobie wyobrazić i uwierzyć w to, wiedziałam, że rola jest wybitnie zagrana.
Jego sposób mówienia, wzrok, głos (zwłaszcza kiedy zadaje pytania) - coś pięknego. Najlepsza...

Świetny w "Ataku paniki "!

W serialu Bodo kradnie każdą scenę, ma chłopak talent.

Ten aktor jest mega charakterystyczny a zarazem enigmatyczny. Jednocześnie czuć w nim zarówno swojskość jak światowość. Polubiłem go mimo, że wcześniej o nim nie słyszałem. Niestety rynek mamy jaki mamy i wielu aktorów musi grać chałturę albo zarabiać "tradycyjnymi" metodami
Widzę w nim potencjał jak i twarz Jacka...

Ładny chłopak, taki gapowaty